Naslovnica Blog Stranica 2910

Beroš: Pad novooboljelih bit će moguć samo uz pridržavanje epidemioloških mjera

FOTO: Screenshot

Ministar zdravstva Vili Beroš u četvrtak je istaknuo da je Hrvatska na “dobrom putu u suzbijanju epidemije” te se predviđa da bi broj novooboljelih od covida-19 za tri do četiri tjedna trebao početi padati pod uvjetom da se građani pridržavaju epidemioloških mjera.

“Neki modeli predviđaju da bi za dva, tri, četiri tjedna broj novooboljelih dosegnuo plafon i počeo padati”, izjavio je Beroš na konferenciji za novinare te dodao da  “postoji trend koji bi mogao ukazivati da smo na dobrom putu”.

Poručio je da će pad novooboljelih biti moguć samo ako se građani budu odgovorno ponašali i pridržavali epidemioloških mjera.

“Ako smo svi odgovorni, brojevi moraju početi padati”, istaknuo je. U suprotnom, upozorio, krivulja novozaraženih i dalje će rasti.

S obzirom na aktualni negativni trend, potvrdio je da Nacionalni stožer civilne zaštite razmišlja o novim mjerama, no i da dosadašnje iskustvo pokazuje da restriktivnije mjere ipak ne donose željene rezultate.

“Sve mjere su moguće, kao i promjene u školstvu, no procjenjujemo da nije trenutak za policijski sat niti lockdown”, rekao je ministar.

Obiteljski liječnici će morati obavještavati kontakte zaraženih pacijenata

Beroš je ponovno apelirao na obiteljske liječnike da “ostanu pola sata, sat vremena duže na poslu i zovu kontakte zaraženih ustvrdivši da je praćenje kontakata jedna od najučinkovitijih mjera u sprječavanju infekcije.

“U ime naroda i Vlade”, zamolio ih je da svoje zaražene osiguranike ubilježe u digitalnu platformu i obavijeste kontakte jer osobe koje su bile u kontaktu s covid-pozitivnim bolesnikom i po tri dana ne dobivaju o tome obavijesti.

Podsjetio je da je jučer iz Ministarstva zdravstva i HZZO-a upućen dopis obiteljskim liječnicima kojim im se nalaže da izvrše tu svoju obvezu prema Zakonu o pružanju zdravstvene zaštite.

Oni će to morati raditi da bi se spriječilo širenje epidemije, istaknuo je ministar.

Situacija pod kontrolom; uskoro stižu novi brzi testovi

Iako kontinuirano raste broj novozaraženih, Beroš ističe da je situacija pod kontrolom u svim županijama. Odlučeno je da će Opća bolnica u Našicama biti određena za liječenje pozitivnih bolesnika kada ih KBC Osijek više ne bude mogao zbrinjavati. U Splitsko-dalmatinskoj županiji razmišlja se da tu ulogu preuzme bolnica u Kninu.

Ministar ističe i da se resursi za testiranje svakodnevno povećavaju no još uvijek su ograničeni. U HZJZ stižu ovih dana novi uređaji koji će značajno proširiti kapacitete testiranja, a zagrebački zavod za javno zdravstvo krajem godine dobit će sličan aparat.

Uskoro bi, kaže ministar, trebali biti uvedeni i brzi antigenski testovi koji su znatno jeftiniji i puno brži te će omogućiti testiranje dodatnih pacijenata.

Dualno vodstvo i klanovi  u KB Dubravi 

Dio press konferencije Beroš je posvetio i situaciji u KB Dubravi čije je Upravno vijeće danas smijenila Vlada nakon nalaza zdravstvene inspekcije.

Kao primarni razlog za smjenu Upravnog vijeća Beroš je istaknuo “neodgovarajuću razinu komunikacije između Uprave bolnice i koordinatora Primarnog intenzivističko-respiratornog centra Ivice Lukšića”. Ustvrdio je i kako je takvo “dualno vodstvo bolnice moglo rezultirati poremećajem u radu primarnog intenzivističko-respiratornog centra”, u kojemu se liječe teški slučajevi covida-19.

Po pitanju dualizma između ravnatelja Srećka Marušića i koordinatora respiratornog centra Ivice Lukšića, Beroš je, na novinarski upit, stao na stranu Lukšića, za kojega je rekao da provodi sve ideje i promišljanja ekspertne skupine Kriznog stožera Ministarstva zdravstva.

“On nije moj, nego naš čovjek, Vladin čovjek”, istaknuo je i dodao kako ne vjeruje da su “dualizam i paralelno upravljanje bolnicom” povezani s bivšim ministrom zdravstva Milanom Kujundžićem koji također radi u KB Dubravi. 

 “Upozoren sam i prije dolaska na ovu dužnost da situacija u KB Dubravi nije baš najbolja, da postoje određeni klanovi. Zbog toga je dosta liječnika i sestara otišlo iz te ustanove”, rekao je Beroš i poručio kako “dualizam u upravljanju ne smije postojati i nema vremena za dvostruke igre”.

Rekao je i kako se u tu bolnicu svakodnevno šalje dodatni zdravstveni kadar na ispomoć pa je  jučer tamo otišlo 39 sestara i prije toga pet liječnika.

“Za KB Dubravu tražimo dodatne kapacitete iz svih zdravstvenih ustanova u Zagrebu i to će biti riješeno”, istaknuo je.

Virus ušao u dva doma za starije u Vinkovcima

foto: Đuro Karalić

Koronavirus je ušao u domove za stare i nemoćne “Vinkovci” i “Dobri dom”, potvrdila je u izjavi novinarima ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije Kata Krešić rekavši kako je u Vukovarsko-srijemskoj županiji u posljednja 24 sata 88 novih pozitivnih osoba na covid-19, a tri su osobe preminule, što je najveći broj do sada u 24 sata zaraženih osoba u županiji.

“Brojka o broju novopozitivnih govori sama za sebe i ovo je rekord za sada po broju oboljelih u 24 sata. U Domu za starije i nemoćne “Vinkovci” pozitivno je 15 korisnika i tri djelatnika dok je “Dobrom domu” za sada pozitivno osam korisnika”, kazala je Kata Krešić.

Po njezinim riječima, svim korisnicima i zaposlenicima uzeti su brisevi i njihove nalaze se tek očekuje. Pozvala je građane da i dalje budu odgovorni, a pozitivne osobe da ne osjećaju krivnju zbog toga što su se zarazili.

“Svaki dan razgovaram sa oboljelima i mnogi od njih osjećaju strašnu krivnju i odgovornost što su se zarazili i možda prenijeli virus nekome drugom. Želim poslati poruku da se ne smijemo tako osjećati. Svatko od nas može biti zaražen covidom-19 i biti u situaciji da da virus prenese na nekog drugog. Zato moramo, svatko od nas, učiniti sve da taj rizik smanjimo. U potpunosti ga izbjeći ne možemo ali ga možemo smanjiti pridržavanjem svih propisanih mjera”, poručila je Krešić.

Podsjetila je kako je samoizolacija smanjena sa 14 na 10 dana izuzev za djelatnike sustava socijalne skrbi za koje samoizolacija i dalje traje 14 dana.

“Valja ponoviti kako samoizolacija počinje ne onoga dana kada ste bili u kontaktu s oboljelom osoba. To nam je nulti dan. Prvi dan od tih deset dana računa se od sutradan”, pojasnila je ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije Kata Krešić pozvavši građane da i dalje budu odgovorni i pridržavaju se preporučenih epidemioloških mjera.

U noći od petka na subotu građani Vinkovaca, Nuštra i Cerića bez vode

izvor: VVK

Zbog radova na glavnom cjevovodu bez vode će ostati korisnici u Vinkovcima, Mirkovcima, Nuštru i Ceriću i to od petka, 30. listopada, u 21 sat do subote, 31. listopada, u 6 sati, najavili su iz Vinkovačkog vodovoda i kanalizacije.

Korisnike se moli za razumijevanje i strpljenje dok se radovi budu odvijali, te da si na vrijeme osiguraju dovoljne količine vode za potrebe u kućanstvu. Za sve upite o radovima na raspolaganju im je besplatni broj telefona 0800 2254 od 0 do 24 sata.

Brodsko-posavska županija: 70 novooboljelih, jedna osoba preminula

foto: pixabay

Prema podacima Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije, u zadnja 24 sata na području Brodsko-posavske županije zabilježeno je 70 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te 1 slučaj zaraze osobe s prebivalištem u drugoj županiji, a koja je testirana u Slavonskom Brodu.

Broj zaraženih osoba prema prebivalištu (grad/općina): grad Slavonski Brod (22), općina Podcrkavlje (6), općina Bukovlje (5), općina Gundinci (3), općina Staro Petrovo Selo (2), općina Sibinj (2), općina Garčin (2) te po jedna zaražena osoba sa područja općina Okučani, Davor, Nova Kapela, Oriovac, Velika Kopanica i Slavonski Šamac.

Za preostale 22 osobe u tijeku je epidemiološka obrada.

U novogradiškoj bolnici preminula je jedna muška osoba starije životne dobi.

U KBC-u Osijek od 1.11. za testiranje potrebno naručivanje

Ravnateljstvo KBC-a Osijek danas je obavijestilo građane da je od 1. studenoga za testiranje na SARS_CoV-2 potrebno prethodno naručivanje (tel. broj 031-511-050 svakim radnim danom od 8.30 do 10.30 sati), a odnosi se na kontakte s pozitivnim osobama ili simptomatske bolesnike upućene od strane primarne zdravstvene zaštite ili Službe za epidemiologiju.


Naglašava se kako se ne moraju naručivati svi korisnici koji trebaju biti hospitalizirani ili im je potreban test za dijagnostičke postupke u bolnicama.

Penava: Nisu stečeni uvjeti za proširenje manjinskih prava

foto: Ivan Matić (press032)

Većinom glasova Gradsko vijeće Vukovara na jučerašnjoj sjednici je usvojilo prijedlog gradonačelnika Vukovara Ivana Penave o „dostignutom stupnju razumijevanja, solidarnosti, snošljivosti i dijaloga među građanima Vukovara – pripadnicima hrvatskog naroda i pripadnicima srpske nacionalne manjine“. Sukladno tom zaključku u Vukovaru nisu stvoreni uvjeti za proširenje prava pripadnika srpske nacionalne manjine u Vukovaru.

„Moj zaključak je na tom tragu da se nisu stekli potrebni uvjeti. To ne smatram mojim mišljenjem, to su činjenice. Nitko me u tome ne osporava. Tražiti od nas u Vukovaru da zaboravimo, stavimo na stranu, idemo dalje. Valjda je 1991. trebala biti prije 2000., 2020., svih godina koje su došle prije. To se nije dogodilo. Tražiti od većinskog naroda, do svih pripadnika nacionalnih manjina, pa i pripadnika srpske nacionalne manjine koji su se stavili na stranu obrane grada Vukovara da sada sve to precrtaju, kažu „ok“ idemo priznati prava koja su potrebna, a mi smo šutjeli 30 godina, 30 godina nas se gazi, ne priznaje pravo i prava najbližem bratu, ocu, susjedu, sinu“, rekao je Penava.

Podsjetio je kako je kako su se u Vukovaru tijekom Domovinskog rata kršila elementarna ljudska prava na život te da za razaranje grada, 3.000 ubijenih, 6.000 građana zatočenih po logorima, silovanja, ubojstva i slično nitko nije odgovarao.

Zamjenik gradonačelnika Vukovara iz reda srpske nacionalne manjine Srđan Milaković kazao je kako je kako u proteklih godinu dana, od prošlog raspravljanja u Gradskom vijeću po ovoj točci, do danas nije bilo nikakve komunikacije između gradonačelnika i njega kao zamjenika.

„I to pokazuje kako se nije željelo nešto niti pokušati napraviti po ovom pitanju. Uvjetovati proširenje prava srpske nacionalne manjine potragom za nestalima i istragama ratnih zločina znači da ta prava nikada niti neće biti proširena jer su to stvari koje nisu u dosegu pripadnika srpske nacionalne manjine. S ovim Zaključkom suspendira se i Ustavni zakon jer se taj zaključak stavlja iznad njega“, rekao je Milaković.

Govoreći na ovu temu predsjednik vukovarskog SDSS-a Srđan Kolar rekao je kako je i  rasprava po ovoj točci pokazala da nije postojalo dobre volje da se nešto po ovom pitanju uradi.

„Godinu dana je prošlo od prošle rasprave na istu temu i ne samo da se ništa nije promijenilo nego se niti ne pokušava promijeniti. SDSS svakako se neće odreći prava koja su nam Ustavom zagarantirana. Na žalost, već osam godina ne postoji dobra volja da se ovo pitanje riješi. I ne samo to nego se govori i o smanjenu već postojećih prava“, rekao je Kolar.

Članica Gradskog vijeća Vukovara Biljana Gaća (SDP) mišljenja je kako ovakvo stanje odgovara i gradonačelniku Vukovara i vijećnicima pripadnicima srpske nacionalne manjine jer se ništa ne pomjera s mrtve točke.

„Ni jedni ni drugi nemaju stvarnu želju da se nešto promijeni. Najbolji primjer tome je bila Interkulturalna škola Dunav protiv koje su čvrsto bili i jedni i drugi iako bi ona donijela jednu novu vrijednost u grad. Na žalost građani su taoci svih tih priča“, rekla je Gaća.

2776 novih slučajeva zaraze u Hrvatskoj

foto:HRT/screenshot

U protekla 24 sata zabilježeno je 2.776 novih slučajeva pa je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 14.031. Među njima su 985 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 71 pacijent. Preminulo je 18 osoba.

Do danas je ukupno zabilježeno 43.775 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 511 preminulo, a 29.233 se oporavilo (1.463 u protekla 24 sata). U samoizolaciji su trenutno 21.592 osobe. Do danas je ukupno testirano 475.994 osoba, od toga 9.679 u posljednja 24 sata. – izvijestio je Stožer civilne zaštite RH.

88 novih pozitivnih osoba iz Vukovarsko-srijemske županije

foto: ilustracija

U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata je 88 novih pozitivnih osoba na COVID-19.

Pozitivne osobe dolaze iz sljedećih naselja: 28 osoba iz Vinkovaca, 7 iz Vukovara, 4 iz Bogdanovaca, 4 iz Borova, 4 iz Jarmine, 3 iz Županje, 3 iz Nuštra, 2 iz Otoka, 2 iz Ilače, 2 iz Ivankova, 1 iz Andrijaševaca, 1 iz Bošnjaka, 1 iz Cerića, 1 iz Cerne, 1 iz Donjeg Novog Sela, 1 iz Drenovaca, 1 iz Gradišta, 1 iz Lipovače, 1 iz Markušice, 1 iz Negoslavaca, 1 iz Nijemaca, 1 iz Novih Mikanovaca, 1 iz Opatovca, 1 iz Posavskih Podgajaca, 1 iz Rokovaca, 1 iz Soljana, 1 iz Starih Jankovaca, 1 iz Strošinaca, 1 iz Šarengrada, 1 iz Tordinaca, 1 iz Tovarnika, 1 iz Trpinje, 1 iz Vođinaca, 5 sa boravištem izvan županije i 1 iz druge županije s boravištem u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Tri osobe su preminule.

U OBŽ 219 novooboljelih, bolnica u Našicama postaje Covid centar

izvor: OBŽ

U posljednja 24 sata ukupno je testirano 574 uzorka s područja Osječko-baranjske županije od kojih je 219 osoba pozitivno. Pozitivne osobe dolaze iz 52 naselja, a najviše zaraženih je iz Osijeka (73), Đakova (17), Donjeg Miholjca (11), Valpova (10) i Tenje (10).

Broj pozitivnih u ostalim naseljima: Višnjevac 6, Josipovac 4, Livana 1, Sarvaš 1, Piškorevci 5, Selci Đakovački 1, Široko Polje 1, Sveti Đurađ 2, Golinci 1, Podgajci Podravski 1, Rakitovica 1, Valpovo, Šag 8, Harkanovci 1, Belišće 6, Bistrinci 4, Gat 3, Čepin 8, Trnava 6, Satnica Đakovačka 4, Dalj 3 i Đurđenovac 3.

Po dvije novozaražene osobe su iz Bilja, Forkuševaca i Ivanovca, a po jednu imaju Beli Manastir, Bizovac, Čepinski Martinci, Črnkovci, Darda, Ernestinovo, Feričanci, Gašinci, Kopačevo, Koška, Marijanci, Mrzović, Našice, Novi Bezdan, Palača, Paljevina, Podgorač, Punitovci, Satnica, Semeljci, Strizivojna i Vrbica.

Ukupno je hospitalizirano 104 pacijenta, njih 95 u KBC-u Osijek i njih 9 u Općoj bolnici Našice. 11 pacijenata je na respiratoru. U posljednja 24 sata preminula je jedna muška osoba, 1954. godište.

U samoizolaciji nalazi se trenutno 3390 osoba, iako je još uvijek u procesu evidencija kontakata koje od jučer vode doktori opće prakse.

Policija je provela 72 samoinicijativne provjere poštivanja mjere samoizolacije, a nije utvrđen ni jedan slučaj kršenja nego su svi zatečeni na prijavljenoj adresi.

U školama trenutno je 124 pozitivne osobe, ukupno učenici i djelatnici što je manje nego jučer i 1119 osoba je u samoizolaciji.

U domovima za starije i nemoćne jedna je novopozitivna osoba i to iz osječkog doma, dok se rezultati djelatnika iz privatnog doma u Šagu još uvijek očekuju.

Opća bolnica Našice postaje Covid centar

Na konferenciji za medije javnosti se obratio Hrvoje Šimić, ravnatelj Opće bolnice Našice te otkrio kako je na sastanku s ministrom zdravstva, Vilijem Berošem, dogovoreno da Opća bolnica Našice postaje Covid centar za cijelu županiju. Svi pacijenti koji su trebali biti hospitalizirani u toj bolnici biti će prebačeni u KBC Osijek. Na taj način očekuje se rasterećenje KBC-a od Covid bolesnika kako bi se mogli posvetiti i drugim bolesnicima. Određeni medicinski kadar također će biti prebačen iz Osijeka u Našice. Najteži bolesnici ostaju u KBC-u Osijek.

Od 1. studenog osposobit će se za Covid-19 bolesnike i prostor Crvenog križa Orahovica koji trenutno ima 200 ležajeva, a možemo se još stotinjak dodati. Taj prostor služit će za asimptomatske bolesnike i osobe u samoizolaciji.

U idućim danima krenut će se u pripremanje dvorane Gradski vrt za eventualne potrebe, najavio je ravnatelj KBC-a Osijek Željko Zubčić te naglasio kako će se sve potrebno dovesti u dvoranu, kako bi se ona osposobila u što kraćem mogućem roku ako za to bude potrebe.

Načelnik Županijskog stožera Petar Lagator rekao je ako se broj novooboljelih ne smanji u idućim danima da će pooštriti mjere prvenstveno s dodatnim ograničenjem broja ljudi na svim okupljanjima.

Održana konferencija „Re-kreiraj život i posao za žene i muškarce“

U Osijeku je danas, 28. listopada 2020., javno predstavljen projekt „Re-kreiraj život i posao za žene i muškarce“ u organizaciji Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, Hrvatske zajednice županija i tvrtke Spona Code. Ciljevi projekta sufinanciranog sredstvima Europske unije su smanjenje utjecaja stereotipa o muškim i ženskim ulogama na poslu, u obitelji i u društvu, te olakšavanje usklađivanja poslovnih i obiteljskih obveza za svakog pojedinca. U Hrvatskoj danas među nezaposlenima i dalje prednjače žene, nerijetko zbog majčinstva, što usporava napredak gospodarstva i smanjuje demografski potencijal. Nakon Osijeka, javno događanje održat će se još u Puli.

Svrha projekta Re-kreiraj život i posao za žene i muškarce je promjena društvenih normi o tradicionalnim ulogama žena  i muškaraca u obitelji i na poslu kako bi se smanjili problemi s kojima se mladi ljudi susreću pri zaposlenju i podizanju obitelji. Projektom se povećava svijest o nejednakoj raspodjeli odgovornosti unutar obitelji i o nesvjesnoj pristranosti poslodavaca uslijed stereotipnih očekivanja. Tako se pri zaposlenju i napredovanju daje prednost mladim muškarcima iako su žene jednako obrazovane i sposobne. Postojanje razlika potvrđuju i službeni podaci o obrazovanju i nezaposlenosti. Od 15,5% nezaposlenih u Osječko-baranjskoj županiji u prošloj godini, žene čine 59% svih nezaposlenih. O nedovoljnoj iskorištenosti potencijala najbolje govori podatak HZZ-a da je prema obrazovnoj strukturi najviše nezaposlenih žena visokog obrazovanja (8,4%), dok je nezaposlenih muškaraca visokog obrazovanja manje (5,6%). Isti trend razlike nezaposlenih po spolu je prisutan u svim županijama, s time da je najmanja razlika u Gradu Zagrebu (48,5 % muškaraca u odnosu na 51,5 % žena), dok je najveća razlika u Posavini i Slavoniji, posebno u Vukovarsko-srijemskoj županiji (38,3% muškaraca u odnosu na  61,7% žena).

Sudionike je uvodno pozdravila Majda Burić, državna tajnica u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike. Ona se osvrnula na dosadašnje rezultate i buduće planove Vlade u novom mandatu: „Ovoj Vladi je usklađenje privatnog i poslovnog života među visokim prioritetima što potvrđuje i činjenica da smo u prošlom mandatu povećali roditeljske naknade za roditeljski dopust za više od 100%, sa 2.400,00 na 5.600,00 kn, a namjera nam je do kraja ovog mandata podizanje tog iznosa na visinu plaće. Isto tako, važno je za ravnotežu privatnog i poslovnog života spomenuti APN-ove kredite, izgradnju i  obnovu više od 500 vrtića te uvođenje produljenog rada u njih 96, program „Zaželi“ za zapošljavanje žena, kao i ovaj projekt kojim radimo na jednakim prilikama za žene i muškarce na poslu i u obitelji.“

Predsjednik Skupštine Osječko-baranjske županije Dragan Vulin istaknuo je: „Tema kojom se bavi ovaj projekt je izuzetno aktualna i samim time što Istočna Hrvatska stoji lošije od ostatka zemlje te nam je cilj to promijeniti. Upravo iz tog razloga Osječko-baranjska županija ime posebne mjere za žene poduzetnice i žene u gospodarstvu čime se pruža podrška, ali i potiče promjena tradicionalne kulture. Pozdravljamo stoga i sve zakonske promjene koje su nužne da bi se osigurala jednakost žena i muškaraca kako bi žene bile zaštićene na radnim mjestima kada planiraju proširenje obitelji.“

Predstavljene su i mogućnosti europskim sredstvima financiranog uključenja u MAMFORCE SOCIETY kroz audit – strateški alat kreiranja organizacijske kulture koja omogućuje usklađenje profesionalnih i obiteljskih obaveza te jednake mogućnosti razvoja karijera muškaraca i žena. „Smanjene stope bolovanja, porast produktivnosti i veći broj žena na rukovodećim pozicijama – rezultati su promjena koje smo kroz audit proveli u 33 organizacije. To su jasni pozitivni pomaci, apsolutno mjerljivi, koji potvrđuju da promišljamo u dobrom smjeru. Zahvaljujući projektu Re-kreiraj život i posao za žene i muškarce još 20 tvrtki će dobiti priliku poboljšati svoje politike i prakse, te posljedično, što je ključno, i produktivnost, a sve uz EU sufinanciranje.“ – istaknula je Diana Kobas Dešković, direktorica tvrtke Spona code, koja vodi kompanije kroz promjenu poslovnog okruženja.

nositeljica MAMFORCE STANDARDA u kategoriji LEAD i DADFORCE certifikata. Tamošnja voditeljica Ljudskih potencijala Nataša Margetić Lukić istaknula je odgovorne politike i pogodnosti koje zaposlenima osiguravaju nesmetani razvoj karijere bez obzira na roditeljstvo i rod:“ Tvrtka zaposlenima prvih 10 dana bolovanja isplaćuje plaću u punom iznosu pa roditelji tu pogodnost mogu koristiti u slučaju bolesti djeteta, uz to  zaposleni imaju pravo na 3 slobodna radna dana za polazak djeteta u vrtić ili u prvi razred osnovne škole. Dodatna pogodnost je i puna plaća za pola radnog vremena za prvi mjesec rada nakon roditeljskog dopusta čime se olakšava prilagodba na razdvojenost djece od roditelja. Već godinama zaposlenima omogućujemo mogućnost rada od kuće i fleksibilne radne angažmane što posljedično omogućuje bolju ravnotežu poslovnog i privatnog života. Ove godine, zbog epidemioloških mjera, većina zaposlenih radi većim dijelom od kuće te smo im omogućili još fleksibilnije radno vrijeme kako bi mogli usklađivati svoje poslovne obaveze s potrebama ukućana. Sve ove mjere imaju za rezultat zadovoljstvo naših zaposlenika koji cijene sve navedene pogodnosti i svojim odgovornim radom vraćaju tvrtki uloženo. Svjesni smo da su zadovoljni zaposlenici temelj uspjeha tvrtke. Certifikati Mamforce i Dadforce su nam poticaj da i dalje radimo na unapređenju naših praksi jer nam je jako važno da zaposlenici mogu realizirati svoje poslovne ambicije, a u isto vrijeme da imaju kvalitetan privatni život.“