Hrvati osvojili treće mjesto na SP-u i potvrdili da su nogometna velesila

Hrvatska nogometna reprezentacija je po drugi put u povijesti osvojila brončano odličje pobijedivši Maroko sa 2-1 (2-1) u pretposljednjoj utakmici Svjetskog prvenstva u Kataru.

Joško Gvardiol je već u 7. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo pogotkom glavom sa 11 metara na asistenciju Ivana Perišića. Marokanci su izjednačili u 9. minuti golom Achrafa Darija glavom s pet metara. Konačnih 2-1 postavio je Mislav Oršić u 42. minuti, kad je na dodavanje Marka Livaje odmjerenim udarcem sa 15 metara iskosa s lijeve strane prebacio marokanskog vratara, a lopta se od vratnice odbila u mrežu.

S druge strane, Marokanci su upisali najveći uspjeh u svojoj, ali i povijesti afričkog nogometa jer su postali prva reprezentacija s ovog kontinenta u polufinalu Svjetskog prvenstva.