Dinamo pobijedio Osijek u napetoj utakmici 16. kola SuperSport HNL-a

0

U vrlo napetoj utakmici na maksimirskom stadionu, Dinamo je uspio pobijediti Osijek rezultatom 2-1. Gol odluke postignut je u samom finišu utakmice, u 90. minuti, kada je Gabriel Vidović donio pobjedu Dinamu.

Marko Bulat je u 24. minuti doveo Dinamo u vodstvo, no mladi Anton Matković izjednačio je za Osijek u 76. minuti. Unatoč izjednačenju, Dinamo je uspio pronaći put do pobjede zahvaljujući Vidovićevom pogotku u posljednjim trenucima susreta.

Ovo nije prvi put ove sezone da Dinamo pobjeđuje Osijek u završnici utakmice. Slično se dogodilo i ranije na Opus Areni, gdje je Dinamo slavio rezultatom 3-2 golovima Brune Petkovića iz jedanaesteraca u 87. i 99. minuti.

Dinamo je od samog početka utakmice diktirao tempo, nametnuvši se kao momčad koja je kontrolirala tijek igre. Iako Osijek nije žestoko pritiskao, Dinamo je postepeno jačao svoj napad prema osječkom šesnaestercu.

S ovom pobjedom, Dinamo ostaje u korak s Hajdukom i Rijekom. Unatoč zaostatku od šest bodova za Hajdukom i četiri za Rijekom, Dinamo se drži visoko na tablici SuperSport HNL-a.

Osim ove utakmice, Rijeka je također ostvarila pobjedu od 2-0 protiv Varaždina, smanjujući zaostatak za vodećim Hajdukom na samo dva boda.

SuperSport HNL donosi napetu borbu među klubovima, a ljubitelji nogometa sa zanimanjem iščekuju ostale utakmice ovog kola. Istra 1961 će se susresti s Hajdukom, dok će Gorica i Rudeš zaigrati u posljednjem dvoboju kola.

Također, Slaven Belupo je konačno upisao ligašku pobjedu nakon mjesec i pol dana čekanja. SuperSport HNL nastavlja s neizvjesnim utrkama i dinamičnim susretima koji oduševljavaju navijače diljem Hrvatske.