Naslovnica LOKALNO Vlada prihvatila prijedlog nacrta Nacionalnog plana oporavka i otpornosti

Vlada prihvatila prijedlog nacrta Nacionalnog plana oporavka i otpornosti

Foto:Vlada.gov.hr

Predsjednik Vlade Andrej Plenković rekao je na početku današnje sjednice Vlade da će biti prihvaćen prijedlog nacrta Nacionalnog plana oporavka i otpornosti koji se zatim šalje Europskoj komisiji na završne konzultacije. U uvodnom govoru premijer je rekao kako će nakon intenzivnih konzultacija koje će uslijediti u narednim tjednima na Vladi biti prihvaćena i njegova konačna verzija. Tijekom dana plan će biti objavljen i na službenim web stranicama Vlade.

Dokument na više od 1100 stranica sadrži opis 77 reformi i 152 ulaganja na koja će sredstva biti usmjerena. U uvodnom govoru premijer je iznio detalje plana, za koji, među ostalim, kaže da će Hrvatska zbog njega sutra biti zelenija i digitalnija. Plan, odnosno dokument, strukturiran je u pet cjelina, a sve je usmjereno na oporavak i na otpornost, u primjerenom balansu, poručeno je na sjednici Vlade.

Premijer se u uvodnom govoru dotaknuo i cijepljenja, rekavši da je jutros bio na Zagrebačkom velesajmu, dok je jučer bio na punktu za cijepljenje u Zadru. Ponovio je još jednom da su koristi od cijepljenja veće od posljedica nuspojava te još jedanput pozvao građane da se cijepe.

– Ohrabruje što su nam brojevi proteklih dana počeli padati u odnosu na protekla dva tjedna, no i dalje naravno nema opuštanja. Trebamo i dalje biti maksimalno odgovorni jer je to najbolji način da ubrzamo pad brojeva i pad umrlih. Svatko od nas ima aktivnu ulogu u tom procesu i svojim ponašanjem može pridonijeti zaštiti života i zdravlja, ali naravno i gospodarstva i radnih mjesta, rekao je.

Omogući obavijesti i budi uvijek u tijeku s najnovijim vijestima Prihvaćam Ne ,hvala