Naslovnica Hrvatska Josipu i Moniki Šincek određen jednomjesečni istražni zatvor

Josipu i Moniki Šincek određen jednomjesečni istražni zatvor

foto HINA/ Dario GRZELJ/

Sutkinja istrage zagrebačkog Županijskog suda odredila je istražni zatvor supružnicima Josipu i Moniki Šincek osumnjičenima za nepropisno odlaganje 35.000 tona medicinskog i plastičnog otpada na više lokacija u Hrvatskoj. Istražni im je zatvor određen zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke. – piše HRT.

– Podnijet ćemo žalbu u odnosu na uhidbeni dio odluke za okrivljenike kojima nije određen istražni zatvor Uskok podnosi žalbu sudu, rekla je Kristina Baćac, zamjenica ravnatelja USKOK-a.

Inače, istražni zatvor Uskok je uz bračni par Šincek tražio za još petero osumnjičenih, no sud ih je pustio da se u istrazi brane sa slobode.

– Kad bude zavrišilo, onda se javite, imamo puno toga za reći, poručio je Josip Šincek.

Tužiteljstvo je, ne navodeći identitete osumnjičenika, navelo da su pored 10 hrvatskih državljana osumnjičene i četiri tvrtke zbog sumnje na počinjenje kaznenih djela zločinačkog udruženja, teškog kaznenog djela protiv okoliša, krivotvorenja službene ili poslovne isprave, utaje poreza ili carine i pranja novca, sve u sastavu zločinačkog udruženja.

Omogući obavijesti i budi uvijek u tijeku s najnovijim vijestima Prihvaćam Ne ,hvala