VPŽ: Kandidati za župana, zamjenike i liste za Županijsku skupštinu

0

Na lokalnim izborima, 16. svibnja, građani će birati župane, Županijske skupštine, gradonačelnike, gradska vijeća te načelnike i općinska vijeća. Donosimo liste izbora za virovitičko-podravskog župana i liste stranaka i koalicija za Županijsku skupštinu. Prema broju glasova s liste sastavljat će se skupština prema mjestima. Svaka lista predlaže 31 osobu na listi, koliko će ukupno biti članova skupštine.  

Zbirna lista pravovaljanih kandidatura za izbor župana i zamjenika župana Virovitičko-podravske županije:

  1. Kandidat: IGOR ANDROVIĆ
    Kandidat za zamjenika: MARIJO KLEMENT
    Hrvatska demokratska zajednica – HDZ
    Hrvatska socijalno – liberalna stranka – HSLS
  2. Kandidat: DANIEL SPAJIĆ
    Kandidat za zamjenika: BORIS ĆALETA-CAR
    Domovinski pokret – DP
    Most
    Hrvatska stranka umirovljenika – HSU
    Stranka umirovljenika – SU
    Zelena lista
  3. Kandidat: MATE VUKUŠIĆ
    Kandidat za zamjenika: DANIJEL BIJUK
    Socijaldemokratska partija Hrvatske – SDP
    Hrvatska stranka pravne države – HSPD

Zbirna lista pravovaljanih kandidatura za izbor zamjenika župana Virovitičko-podravske županije iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine:

  1. Kandidat: IGOR PAVKOVIĆ
    Samostalna demokratska srpska stranka – SDSS
  2. Kandidat: STANIŠA ŽARKOVIĆ
    Kandidat grupe birača

Zbirna lista pravovaljanih kandidacijskih lista za izbor članova županijske skupštine Virovitičko-podravske županije:

DOMOVINSKI POKRET – DP
MOST
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
STRANKA UMIROVLJENIKA – SU
ZELENA LISTA

Nositelj kandidacijske liste: DANIEL SPAJIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Daniel Spajić; 2. Boris Ćaleta-Car; 3. Hrvoje Svoboda; 4. Mirko Bušljeta; 5. Željka Ilijaš Baričević; 6. Zoran Prajo; 7. Marijana Matić; 8. Goran Lacković; 9. Zvonko Mesec; 10. Miroslav Černeli; 11. Sanja Jarčević; 12. Marijo Marojević; 13. Damir Premec; 14. Anica Sertić; 15. Siniša Medved; 16. Miroslav Kereš; 17. Elvira Grabić; 18. Jasna Čupen; 19. Nikolina Tomić; 20. Antonija Mihaljević; 21. Mirela Ronik; 22. Jasmina Lukačević; 23. Lorena Ronik; 24. Radojka Samarđić; 25. Ljiljana Kunštek; 26. Viktor Košćak; 27. Domagoj Dijaković; 28. Damir Hrvoić; 29. Luka Podnar; 30. Dalibor Gucek; 31. Ivan Balogović.

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS

Nositelj kandidacijske liste: IGOR ANDROVIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Igor Andrović; 2. Josip Đakić; 3. Sanja Kirin; 4. Helena Hegediš; 5. Dinko Begović; 6. Ivanka Pospihalj; 7. Marina Holec; 8. Dario Vranek; 9. Tihana Harmund; 10. Smilja Vujić; 11. Matea Malenjak; 12. Maja Žugaj; 13. Vedrana Feketija; 14. Maja Jurlina; 15. Zdravko Kovačević; 16. Josip Mareković; 17. Ivan Gojević; 18. Darko Božičković; 19. Ivona Pankaz; 20. Milan Krmpotić; 21. Dino Pavoković; 22. Damir Drokan; 23. Đuro Ripli; 24. Antun Grabovac; 25. Davor Dundović; 26. Ivana Škrnički Lukić; 27. Vesna Posavac; 28. Dražen Kokorić; 29. Antun Damjan; 30. Majda Kodžaga; 31. Damir Marenić.

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS

Nositeljica kandidacijske liste: VLASTA NOVOGRADEC

Kandidatkinje/kandidati:

1. Vlasta Novogradec; 2. Igor Pavković; 3. Branko Karamarković; 4. Lana Jurkin; 5. Davor Troha; 6. Mirko Pavleković; 7. Josip Baro; 8. Romano Lončarević; 9. Jadranka Inhof; 10. Dean Bogovac; 11. Marijan Moslavac; 12. Ljiljana Zec; 13. Snežana Lončar; 14. Ljubica Jovanović; 15. Nataša Toth; 16. Jela Tkalčec; 17. Dario Košorog; 18. Matija Inhof; 19. Franjo Brođanac; 20. Milena Lazić; 21. Karolina Zubić; 22. Josipa Bošnjak; 23. Ivica Bosak; 24. Dragutin Čižmar; 25. Drago Kladušić; 26. Marijan Kljak; 27. Silvija Lacko; 28. Kristina Špoljarić; 29. Miroslav Marković; 30. Ivo Mandić; 31. Josip Đakovac.

HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP

Nositelj kandidacijske liste: MATO BUBAŠ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Mato Bubaš; 2. Franjo Kraljik; 3. Tomislav Vampovac; 4. Pavo Tutenov; 5. Denis Zahanek; 6. Ozren Rastija; 7. Sanja Reili; 8. Jadranka Bonifačić; 9. Predrag Munjeković; 10. Ivica Srednoselac; 11. Nikica Krpan; 12. Suzana Ivanović; 13. Mijo Grgić; 14. Nikolina Raič; 15. Daliborka Dorčak; 16. Ksenija Štimac; 17. Martin Bišćan; 18. Zdravko Kodrić; 19. Ksenija Dolovski; 20. Larisa Podboj; 21. Mario Poje; 22. Marijan Dorčak; 23. Mara Fiket; 24. Svetlana Zuanović; 25. Ljilja Ribić; 26. Boris Hlavati; 27. Željka Kraljik; 28. Senad Čahut; 29. Brigita Tutenov; 30. Dragan Kokoška; 31. Željko Teri.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
HRVATSKA STRANKA PRAVNE DRŽAVE – HSPD

Nositelj kandidacijske liste: MATE VUKUŠIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Mate Vukušić; 2. Mandica Boloban; 3. Danijel Bijuk; 4. Marijan Čop; 5. Mile Bićanić; 6. Perica Medvedović; 7. Nikola Dengoricija; 8. Anica Milosavljević; 9. Jozo Šantak; 10. Nada Pintar; 11. Antonija Bušljeta; 12. Petar Duvnjak; 13. Izabela Jelačić; 14. Maja Vujnović; 15. Željko Kumrić; 16. Marko Slavić; 17. Ivana Sambol; 18. Martina Požežanac Španjur; 19. Tomislav Bračun; 20. Dino Valenteković; 21. Mirna Lovreković; 22. Vlado Hačić; 23. Tomislav Arapinac; 24. Alen Mazalica; 25. Sanja Tkalčec; 26. Katarina Beneta; 27. Đurđica Ivoš; 28. Ivica Martinčević; 29. Mira Jandriček; 30. Petar Magdić; 31. Ivica Ileš.