
Radićeva ulica ponovno je otvorena za promet na dionici između Ulice Hrvatske Republike i Europske avenije, izvedeni su novi slojevi asfalta, unaprijeđena je oborinska odvodnja te su uređene zelene i javne površine
Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić izjavio je da su radovi na toj dionici uključivali otklanjanje nedostataka u izvedbi radova u sklopu modernizacije tramvajske infrastrukture, kao i dodatne zahvate koje su proveli Grad Osijek i gradska tvrtka Unikom.
Radićeva ulica, kao i njezin prvi dio, ponovno je zatvorena zbog pogrešaka izvođača radova. Gradonačelnik je rekao da je izvođač te nedostatke uklonio o vlastitom trošku, sukladno pravilima žutog FIDIC-a. Dok god izvođač prihvaća snositi troškove popravaka, obvezan ih je i provesti, a Grad u takvim situacijama može samo inzistirati na ponavljanju radova.
Dodao je kako neće tolerirati nekvalitetnu izvedbu radova u gradu.
Osim radova na tramvajskoj infrastrukturi, Grad Osijek i gradska tvrtka Unikom iskoristili su priliku za dodatno uređenje dijela ulice na kojem ne prolazi tramvajska pruga. Izvedeni su novi slojevi asfalta, unaprijeđena je oborinska odvodnja te su uređene zelene i javne površine.
Vrijednost radova koje su proveli Grad Osijek i Unikom na ovoj dionici iznosi 120 tisuća eura, dok je ranije obnovljeni prvi dio Radićeve ulice uređen ulaganjima od 170 tisuća eura.
Direktor Unikoma Igor Pandžić rekao je da je na dionici Radićeve ulice između Europske avenije i Ulice Hrvatske Republike obnovljen kolnik u duljini od 320 metara. Tom prilikom ugrađeni su nosivi i završni sloj asfalta, postavljena je armirajuća mrežica, a broj slivnika povećan je sa sedam na 13 kako bi se osigurala učinkovita oborinska odvodnja.
Dodao je kako su promijenjena sva revizijska okna i postavljeni novi rubnjaci, dok su zelene površine dodatno uređene.
Gradonačelnik Radić najavio je kako će ovih dana biti otvorena i Gundulićeva ulica, dok se sutra u ranim jutarnjim satima očekuje ponovno uspostavljanje tramvajske linije T2.
Gradonačelnik je kako su pred gradom i veliki infrastrukturni projekti. Najavio je izgradnju nove glavne gradske tržnice u tom dijelu grada, obnovu parka i dvorane Zrinjevac, energetsku obnovu Hrvatskog narodnog kazališta te dovršetak projekta Osijek 4, u okviru kojeg se privodi kraju i obnova Gundulićeve ulice.








