Naslovnica AKTUALNO Održano je Nacionalno okupljanje djelatnika u sustavu zaštite prirode RH

Održano je Nacionalno okupljanje djelatnika u sustavu zaštite prirode RH

foto: virovitica-nature.hr

Povodom obilježavanja Svjetskog dana rendžera, u Posjetiteljskom centru Dravska priča u Noskovcima, u četvrtak, 31. srpnja, održano je Nacionalno okupljanje djelatnika u sustavu zaštite prirode Republike Hrvatske.

U ime organizatora, okupljenima su se obratili ravnateljica Javne ustanove Priroda Virovitičko-podravske županije, Tatjana Arnold Sabo i glavni čuvar prirode, Vladimir Ajhler.

Prisutnima su se obratili i načelnik općine Čađavica, Stjepan Novoselec, a ispred Ministarstva zaštite okoliša i zelene tranzicije, načelnik Sektora za zaštićena područja i ocjenu prihvatljivosti, Josip Hren i državni tajnik, Željko Vuković.

Nakon uvodnog dijela, glavni čuvar prirode, Vladimir Ajhler održao je prezentaciju Pristup analizi Zakona o zaštiti prirode – nadzor. U nastavku je uslijedila prezentacija opreme Službe čuvara prirode Javne ustanove Priroda VPŽ, postrojavanje mladih i starih rendžera, podjela diploma polaznicima Kampa za mlade rendžere i zatvaranje kampa.

Omogući obavijesti i budi uvijek u tijeku s najnovijim vijestima Prihvaćam Ne ,hvala