OBŽ: Kandidati za župana, zamjenike i liste za Županijsku skupštinu

0

Na lokalnim izborima, 16. svibnja, građani će birati župane, Županijske skupštine, gradonačelnike, gradska vijeća te načelnike i općinska vijeća. Donosimo liste izbora za osječko-baranjskog župana i liste stranaka i koalicija za Županijsku skupštinu. Prema broju glasova s liste sastavljat će se skupština prema mjestima. Svaka lista predlaže 47 osoba na listi, koliko će ukupno biti članova skupštine.  

Zbirna lista pravovaljanih kandidatura za izbor župana i zamjenika župana Osječko-baranjske županije:

  1. Kandidat: IVAN ANUŠIĆ
    Kandidat za zamjenika: MATO LUKIĆ
    Kandidat za zamjenika: JOSIP MILETIĆ
    Hrvatska demokratska zajednica – HDZ; Nezavisna lista Ante Đapića – NL Ante Đapića; Aktivni nezavisni umirovljenici – ANU; Hrvatska stranka umirovljenika – HSU; Hrvatska stranka prava – HSP
    Demokratski HSS – DHSS; Blok umirovljenici zajedno – BUZ; Hrvatska socijalno – liberalna stranka – HSLS
  2. Kandidat: IVICA MANDIĆ
    Kandidat za zamjenika: BOJAN AMANOVIĆ
    Kandidatkinja za zamjenicu: LIDIJA GAVRIĆ
    Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati – HNS; Hrvatska seljačka stranka – HSS; Narodna stranka – reformisti – reformisti;
  3. Kandidatkinja: VESNA VUČEMILOVIĆ
    Kandidat za zamjenika: KREŠIMIR ČABAJ
    Kandidat za zamjenika: ZLATKO AHIĆ
    Domovinski pokret – DP; Stranka umirovljenika – SU

Zbirna lista pravovaljanih kandidatura za izbor zamjenika župana Osječko-baranjske županije iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine:

  1. Kandidat: VOJISLAV BOJANIĆ
    Kandidat grupe birača
  2. Kandidat: RADOMIR ČVARKOVIĆ
    Samostalna demokratska srpska stranka – SDSS
  3. Kandidat: BOŠKO GVERO
    Demokratski savez Srba – DSS

Zbirna lista pravovaljanih kandidacijskih lista za izbor članova županijske skupštine Osječko-baranjske županije:

DOMOVINSKI POKRET – DP
STRANKA UMIROVLJENIKA – SU

Nositeljica kandidacijske liste: VESNA VUČEMILOVIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Vesna Vučemilović; 2. Krešimir Bubalo; 3. Krešimir Čabaj; 4. Zlatko Ahić; 5. Goran Đanić; 6. Armando Bičak; 7. Silva Miškulin; 8. Renato Bilandži; 9. Marija Miličić; 10. Ivana Babić; 11. Katarina Radić; 12. Dorijana Škoro; 13. Damir Znaor; 14. Davor Stojan; 15.Mislav Kovačić; 16. Bruno Čačić; 17. Marta Soldo; 18. Maja Stanković; 19. Branimir Šimić; 20. Marijan Miškulin; 21. Andrej Stošić; 22. Branko Perica; 23. Branko Mučer; 24. Vladimir Sesar; 25. Zvonko Ibriks; 26. Sanja Urban; Hrvatica; 27. Katarina Sokol; 28. Andrea Vukičević; 29. Ivica Beširović; 30. Mihaela Dominković; 31. Jesenka Ricl; 32. Ana Pacl; 33. Siniša Šakotić; 34. Nela Juvančić; 35. Marija Mikičić; 36. Viktorija Pacl Dolančić; 37. Hrvoje Bubalo; 38. Mirjana Falamić; 39. Iva Hodić; 40. Marko Radić; 41. Antonio Sobol; 42. Ivan Škaro; 43. Vedran Radeljak; 44. Branimir Oremuš; 45. Ana Ćosić; 46. Zlatko Vrbanić; 47. Marko Brekalo

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
NEZAVISNA LISTA ANTE ĐAPIĆA – NL ANTE ĐAPIĆA
AKTIVNI NEZAVISNI UMIROVLJENICI – ANU
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
DEMOKRATSKI HSS – DHSS
BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS

Nositelj kandidacijske liste: IVAN ANUŠIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Ivan Anušić; 2. Josip Tomičić; 3. Vanja Prošić; 4. Ivana Bagarić; 5. Vedran Novokmet; 6. Ivan Požgain; 7. Marjan Tomas; 8. Mihael Sučić; 9. Josip Jakobović; 10. Vlado Jukić; 11. Ivica Glavaš; 12. Jovo Šijan; 13. Zlatko Matijević; 14. Marija Anić; 15. Domagoj Mikulić; 16. Zvonko Pongrac; 17. Ana Brevulj; 18. Branka Burić; 19. Ana Diklić; 20. Dražen Jalovičar;

21. Borivoj Eklemović; 22. Antun Blažević; 23. Renata Forjan; 24. Nikola Volarić; 25. Marela Đurić; 26. Zvonko Majstorović; 27. Vinko Kuduz; 28. Dražen Trcović; 29. Jozo Piškorjanac; 30. Hrvoje Kralj; 31. Željko Kovačević; 32. Vilim Bosak; 33. Božidar Buhin; 34. Ivana Marić Špoljarić; 35. Ivo Zelić; 36. Ivica Klisurić; 37. Hrvoje Topalović; 38. Ivan Radić; Hrvat; 39. Domagoj Perlić; 40. Tomislav Rob; 41. Krešimir Kašuba; 42. Tomislav Čamagajevac; 43. Branimir Balažić; 44. Mirta Prusina Marušić; 45. Dominik Knežević; Hrvat; 46. Anto Đapić; 47. Marin Mandarić.

HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI

Nositelj kandidacijske liste: IVICA MANDIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Ivica Mandić; 2. Bojan Amanović; 3. Lidija Gavrić; 4. Tomislav Pinterić; 5. Danijel Ilić; Hrvat; 6. Vladimir Ham; 7. Vesna Gantner; 8. Tihomir Benke; 9. Željka Kolarić; 10. Željko Šimić; 11. Ankica Mandić; 12. Mirko Jurčević; 13. Bruno Wolf; 14. Branko Vuk; 15. Samir Kovačević; 16. Dražen Arnold; 17. Matea Sopta; 18. Gabrijela Erić; 19. Bojan Tojagić; 20. Vlado Koren; 21. Mirela Ilić; 22. Josip Radko; 23. Bosiljko Zdilar; 24. Marko Komar; 25. Marin Babić; 26. Vladimir Prinčevac; 27. Vinko Ručević; 28. Mihaela Spajić; 29. Igor Kos; 30. Kristina Stupin; 31. Siniša Matković; 32. Branka Marinović; 33. Zvonimir Bratić; 34. Milan Pepić; 35. Ana Bačić; 36. Miroslav Jocić; 37. Ljiljana Pološki Jurjević; 38. Saša Kapetanović; 39. Rozalija Kukučka; 40. Božica Turić; 41. Hrvoje Sušac; 42. Ivica Stanković; Hrvat; 43. Ivana Ligda; 44. Helena Čičin; 45. Nirvana Soldić Romić; 46. Renata Žuža; Hrvatica; 47. Stjepan Čuraj.

MOST
HRVATSKI SUVERENISTI

Nositelj kandidacijske liste: IVICA ŠIMUNDIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Ivica Šimundić; 2. Josip Skočibušić; 3. Matko Musulin; 4. Natalija Bošnjaković; 5. Viktor Škaro; 6. Marija Čačić; 7. Krešimir Kopić; 8. Igor Gavranović; 9. Iva Celan; 10. Ivica Ivanković; 11. Igor Josipović; 12. Irena Gluhak Forempoher; 13. Sandra Živković; 14. Ivan Vidinović; 15. Dario Ivković; 16. Tina Blažević; 17. Julije Šoltić; 18. Marija Miloloža Pandur; 19. Davor Tavić; 20. Kristina Orlić; 21. Berislav Sudar; 22. Velibor Azenić; 23. Lidija Josipović; 24. Damir Batrnek; 25. Irena Ivkić; 26. Ivan Knežević; 27. Tomislav Matijaško; 28. Ivona Duvnjak; 29. Ivan Grašić; 30. Darija Vuković; 31. Davor Biljuš; 32. Josip Bilandžić; 33. Dejana Magdić; 34. Matija Buzinac; 35. Zorica Stojaković; 36. Zlatko Grmoja; 37. Lidija Vomš; 38. Dejan Kokić; 39. Antonija Gašo; 40. Adrijan Farkaš; 41. Josip Jasnić; 42. Sanela Škegro; 43. Brigita Petrović; 44. Marija Dujić; 45. Tomislav Cvitanušić; 46. Bernard Majer; 47. Robert Majstorović.

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS

Nositelj kandidacijske liste: JOVO VUKOVIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Jovo Vuković; 2. Mile Horvat; 3. Radomir Čvarković; 4. Jugoslav Vesić; 5. Svetlana Žarković; 6. Jovan Vlaović; 7. Dejan Jeličić; 8. Aleksandar Ilinčić; 9. Dragan Todić; 10. Vladimir Horvat; 11. Milorad Maljković; 12. Mara Podoreški; 13. Mirjana Semberović; 14. Vanja Starčević; 15. Jelena Poznić; 16. Marija Čer-Krnjaić; 17. Ljubica Buha; 18. Danilka Desančić; 19. Lejla Tešanović; 20. Dragomir Zekić; 21. Marija Andrijin; 22. Bojana Kurlagić; 23. Radovan Gotovac; 24. Olga Galgoci; 25. Đurđica Kikanović; 26. Bogdan Tišma; 27. Nemanja Šalajić; 28. Milan Petrović29. Dušanka Milošević; 30. Jelena Predić; 31. Branimir Bošnjak; 32. Milana Đermanović; 33. Nikola Karapandža; 34. Đurđica Ratković; 35. Dragana Makivić; 36. Damir Đukić; 37. Mirjana Blanuša; 38. Katica Rebić; 39. Zorana Vuksanović; 40. Milan Popović; 41. Dejan Šarošković; 42. Dragan Prodanović; 43. Mladen Maletić; 44. Miloš Popovčić; 45. Siniša Tot; 46. Lazar Telenta; 47. David Brkić.

SNAGA SLAVONIJE I BARANJE – Snaga SiB

Nositelj kandidacijske liste: VLADIMIR ŠIŠLJAGIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Vladimir Šišljagić; 2. Hrvoje Lukačević; 3. Dino Tijardović; 4. Andrija Pozderović; 5. Ivica Tomašičević; 6. Irena Mikić Brezina; 7. Darko Mikić; 8. Ružica Grigić; 9. Zdravko Simić; 10. Frida Mikić; 11. Saša Malčić; 12. Zvonko Plavčić; 13. Slobodan Čapin; 14. Igor Skeledžija; 15. Tihana Raguž; 16. Slavko Piperković; 17. Sanja Bračevac; 18. Josip Nađ; 19. Željko Franjić; 20. Nikola Mravinac; 21. Mirjana Maslić; 22. Robert Smješka; 23. Anamarija Zandt; 24. Silvija Županić; Mađarica; 25. Zvjezdana Tuma-Pavlov; 26. Damir Šnajder; 27. Željko Tomaković; Hrvat; 28. Oto Živčić; 29. Mirko Horvat; 30. Zvjezdana Ikić; 31. Matija Mravec; 32. Greta Lukač; 33. Filip Micevski; 34. Helena Mance; 35. Ana Šarčević; 36. Domagoj Dalić; 37. Brankica Lalić; 38. Franka Brkić; 39. Alen Lapiš; 40. Andrej Burilo; 41. Drago Stojaković; 42. Vesna Vrselja; 43. Sandro Ambrinac; 44. Marija-Behada Popov; 45. Verica Voloder; 46. Agneza Kalmar; 47. Mario Babić.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP

Nositelj kandidacijske liste: MARKO BOGATIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Marko Bogatić; 2. Sanja Bježančević; 3. Boris Piližota; 4. Samir Haj Barakat; 5. Damir Tomić; 6. Norina Dernaj; 7. Branko Bogdanović; 8. Zlatko Adjulović; 9. Josip Mojzeš; 10. Danko Kočiš; 11. Hrvoje Ostrički; 12. Gordana Stjepanović; 13. Marija Leš; 14. Nada Kačar; 15. Biljana Kajgana Petričević; 16. Sonja Kovač; 17. Aleksandar Momčilović; 18. Jasmina Budoš; 19. Davor Vić; 20. Emica Tivanovac; 21. Mirta Vlahović; 22. Mariana Tkalec Andrašec; 23. Vedran Borjan; Hrvat; 24. 25. Nataša Surla-Lusch; 26. Ružica Vukosavljević; 27. Mario Kovač; Hrvat; 28. Vanja Horvat; 29. Željko Bugarić; 30. Aleksandra Dvornić; 31. Ranko Lamza; 32. Vedran Goreta; 33. Dubravka Krupa; 34. Dora Lukić; 35. Vjekoslav Jug; 36. Lidija Kes; 37. Dejan Mihić; 38. Gordana Kobac; 39. Zlatko Dernaj; 40. Bojana Topalović; 41. Siniša Kulišić; 42. Marica Predović; 43. Josipa Knežić; 44. Lucija Šimetić; 45. Hrvoje Jović; 46. Sonja Kučera; 47. Denis Ambruš.