Naslovnica AKTUALNO HNL: Dinamo teško do 3-1 protiv Gorice s igračem više

HNL: Dinamo teško do 3-1 protiv Gorice s igračem više

Foto Hina/ Dario GRZELJ/ dag

Nakon preokreta i uz igrača više nogometaši Dinama su na maksimirskom stadionu, u ogledu 22. kola HNL-a, svladali Goricu s 3-1 (1-1).

Ta je pobjeda dodatno približila Dinamo samom vrhu ljestvice, pogotovo nakon remija 1-1 Hajduka u Puli. Dinamo je i dalje treći, ali ima samo bod manje od Rijeke i tri manje od vodećeg Hajduka. Pritom riječki sastav ima utakmicu manje.

Na pretposljednjem mjestu ljestvice ostala je Gorica sa dva boda više od Šibenika koji je posljednji. Gorici je ovo bio prvi poraz u kalendarskoj 2025. godini.

Gorica je povela u 27. minuti golom Agona Elezija. Izjednačio je u 34. Wilfried Kanga, dok je Marko Pjaca u 75. minuti pogodio za 2-1 Dinama. Sve je zaključeno golom Sandra Kulenovića u 96. minuti. Gosti iz Velike Gorice su od 64. minute imali igrača manje.

Prvih deset minuta prošlo je u mlakom ritmu, a onda je Dinamo po prvi puta ozbiljno zaprijetio u 13. minuti. Baturina je dodao do Kange, a njegov je dobar udarac zaustavio gostujući vratar Banić.

Rasla je potom dominacija Dinama koji je još bliže golu bio deset minuta kasnije. I tada je pucao Kanga, ovaj put glavom, a lopta je odsjela na gostujućem okviru vrata. Nakon tih prilika Dinama uslijedio je šok za domaćina na drugoj strani. Gorica je povela u 27. minuti nakon što je Sikošek probio lijevu stranu i asistirao Eleziju koji je mirno zabio za vodstvo Velikogoričana.

Gosti ipak nisu dugo vremena uživali u vodstvu jer je u 34. minuti izjednačio Kanga, najopasniji igrač u domaćim redovima. Pjaca je bio asistent, a Kanga je glavom došao do premijernog pogotka u dresu hrvatskog prvaka.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih prilika, a relativno mirno je bilo i u nastavku sve do 64. minute kada se dogodio ključni trenutak susreta. Filip Čuić je u skoku napravio prekršaj na Ademiju čime je zaradio drugi žuti karton.

S igračem više na terenu krenuo je pravi pritisak Dinama prema suparničkim vratima koji je rezultirao pogotkom u 75. minuti. Pjaca je iskosa efektno prebacio Banića i pogodio za vodstvo svoje momčadi 2-1. Do kraja susreta Dinamo više nije žestoko napadao, ali je ipak postigao još jedan pogodak. Strijelac je bio Kulenović u 96. minuti.

U prvom subotnjem susretu 22. kola nije bilo pobjednika, nogometaši Istre 1961 i Hajduka odigrali su 1-1 (1-1) čime su treći put ove sezone remizirali u međusobnim susretima. Ne samo to, već su sve tri utakmice pulskog i splitskog kluba završile s istovjetnih 1-1.

Ovaj put je Istra 1961 povela u 13. minuti kada je dobar kontranapad golom okrunio Vinko Rozić. Za 1-1 je pogodio Abdoulie Bamba Sanyang u 29. minuti, u vrijeme dok nije radio VAR, a sam je Bamba rubno bio u mogućem zaleđu.

Ovo 22. kolo otvorili su u petak Šibenik i Lokomotiva, a na Šubićevcu su gosti iz Zagreba slavili s 2-1 uz dva pogotka Goričana. Jedini strijelac za Šibenčane bio je Perić.

U nedjelju će prvo od 15 sati igrati Varaždin i Slaven Belupo, dok je za kraj ostavljen derbi kola. Od 17.45 sati na Opus Areni igraju Osijek i Rijeka.

HNL, 22. kolo:

Dinamo – Gorica 3-1 (Kanga 34, Pjaca 75, Kulenović 90+6 / Elezi 27)

Istra 1961 – Hajduk 1-1 (Rozić 13 /  Sanyang 29)

Petak:

Šibenik – Lokomotiva 1-2 (Perić 60 / Goričan 52, 72)

Ljestvica:
1. Hajduk           22  11  8   3   32-18   41
2. Rijeka           21  10  9   2   30-10   39
3. Dinamo           22  11  5   6   45-28   38
4. Osijek           21   8  6   7   32-27   30
5. Varaždin         21   7  9   5   18-15   30
6. Slaven Belupo    21   6  7   8   24-28   25
7.​​​​​​ Lokomotiva       22   7  4  11   30-37   25
8. Istra 1961       22   5  9   8   21-33   24
9. Gorica           22   5  5  12   19-33   20
10. Šibenik         22   4  6  12   19-41   18
Omogući obavijesti i budi uvijek u tijeku s najnovijim vijestima Prihvaćam Ne ,hvala