Hajduk uzeo bod Osijeku u Gradskom vrtu

0

Osijek i Hajduk odigrali su derbi bez pogodaka (0:0) u skopu 29. kola 1. HNL-a u Gradskom vrtu, a najzadovoljniji tim ishodom vjerojatno može biti Dinamo, koji je nakon današnje pobjede nad Dragovoljcem i ovog remija učvrstio prvo mjesto.

U 18. minuti prvo je Jović dosudio jedanaesterac za Hajduk. Žaper je bio u kontaktu s Krovinovićem koji pada u šesnaestercu i sudac Jović pokazuje na bijelu točku! Ali oglasio se VAR, Jović je sam išao pogledati snimku i poništio jedanaesterac Hajduku, te se igra nastavila.

VAR je bio u glavnoj ulozi i u 30. minuti. Jović je prvo pokazao Lovriću drugi žuti karton zbog simuliranja u kaznenom prostoru poslavši ga u svlačionicu. No, VAR se opet uključio, Jović je otišao provjeriti situaciju i još jednom promijenio odluku. Prvo je poništio Lovriću drugi žuti, a potom pokazao na bijelu točku za Osijek. Caktaš je preuzeo odgovornost, pucao, ali i prebacio cijeli gol.

Dinamo je prvi sa 60 bodova, dva više od Osijeka, Rijeka je treća s 55 bodova, a Hajduk četvrti s 53 boda.