
Bivšem vukovarsko-srijemskom županu Damiru Dekaniću izrečena je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od mjesec kao rezultat vještačenja kojim je utvrđeno kako je u trenutku prometne nesreće, 19. lipnja na vinkovačkoj obilaznici, koncentracija alkohola u krvi bivšeg župana iznosila najmanje 0,86 g/kg, a u krvi 29-godišnjaka, također sudionika nesreće, najmanje 2,13 g/kg. – Piše Press032.
Istodobno, 29-godišnjaku zabranjena je vožnja na tri mjeseca.
Prometna nesreća koju je, kako navodi policija, izazvao Damir Dekanić i u kojoj je pet osoba lakše ozlijeđeno i nastala je materijalna šteta, dogodila se 19. lipnja u večernjim satima na južnoj vinkovačkoj obilaznici kojom je Dekanić vozio automobil u smjeru Jarmine.
Dolaskom do dijela ceste gdje se obavljaju radovi, brzinu kretanja vozila nije prilagodio osobinama i stanju ceste, gustoći prometa i vidljivosti te je prednjim dijelom vozila udario u stražnji dio automobila “peugeot” vinkovačke registracije koji je ispred njega vozio 29-godišnjak. On je u to vrijeme u krvi imao 2,12 ‘promila’ alkohola i nije bio vezan sigurnosnim pojasom.