
Velečasni Stjepan Šumanovac razriješen je službe župnika Župe sv. Nikole i određeno mu je vrijeme i mjesto osobnog duhovnog sabiranja nakon što je zavodio udane žene. Sada ima novu župu. Jedni mu šalji riječi dobrodošlice, drugi su zgroženi.
Stjepan Šumanovac u Selcima je Đakovačkim, u župi kojom upravlja u odsutnosti župnika. O događajima u staroj župi govori samo jedno.
– Ono što se dogodilo sa mnom kao svećenikom i kao čovjekom ja mogu reći iskreno da mi je žao – rekao je za RTL.
Nakon razrješenja poslan je na duhovno sabiranje u samostan Benediktinaca na otok Pašman. Tamo je mjesec dana radio, molio i razgovarao s duhovnikom pa, mu je, kaže, žao u punom smislu te riječi.
– Ja kad kažem riječ žao mi je i znam što sam sve prošao i što sad još prolazim i ono što sam prolazio sam u tom duhovnom sabiranju znam koliko to ima težinu za moj život – rekao je.
– Suočio sam se sa sobom, s Bogom – to mi je najvažnije, ja Bogu odgovaram, jel tako, Bogu odgovaram i nekako želim dalje pomirbeno, s oprostom pomirbeno znači nastaviti svoj život – istaknuo je.
A kako na sve gledaju mještani?
– Dobro nam došao, valjda će biti dobar, nadajmo se. Znate priču koja je iza njega? To je prošlost – rekla je Katica Brataljenović iz Selca Đakovačkih.
– Ja kažem svojoj ženi, nemoj izlaziti van – priča kroz smijeh mještanin Vlado Matoković.


