Naslovnica LOKALNO Iz Termi Tuhelj objasnili zašto je došlo do evakuacije, 19 ljudi zatražilo...

Iz Termi Tuhelj objasnili zašto je došlo do evakuacije, 19 ljudi zatražilo pomoć

foto:MUP/ilustracija

Jako oksidacijsko sredstvo za dezinfekciju natrijev hipoklorid završio je greškom dostavljača u pogrešnom spremištu u Termama Tuhelj i izazvao kemijsku reakciju nakon koje je liječničku pomoć zatražilo 19 ljudi. – javlja HRT.

U zabočku bolnicu prevezeno je 11 pacijenata, dva pacijenta prevezena su u Zagreb na Sveti Duh, a šest osoba samo se dovezlo u bolnicu u Zaboku, potvrdio je župan Željko Kolar novinarima na mjestu incidenta.

Istaknuo je da te osobe uglavnom imaju slabije simptome, odnosno problema s disanjem i kašljem dok je jedna osoba s malo jačim simptomima smještena na odjel intenzivne njege i na opservaciji je.

– Toj osobi je pružena potrebna potrebna medicinska pomoć, rekao je Kolar, dodavši kako su hitne službe intervenirale u roku i vrlo brzo, a svoj posao rade vi vatrogasci. Imali smo tri automobila hitne. Po potrebi bi digli i više, ali procijenjeno je da ne treba. Vatrogasci rade svoj dio posla i praktički ova priča je završena, ispričao je župan.

Po njegovim su riječima iz predostrožnosti su ispražnjeni i pojedini vanjski dijelovi bazena da se ne bi slučajno ljudi našli u opasanosti.

– Kao što vidite hotelski gosti ne napuštaju hotel jer se osjećaju sigurnima. Restoran je pun, ljudi normalno večeraju i svi će ostati dalje na noćenju i sutra će normalno koristiti kapaciteti hotela i popratne sadržaje, a što se dogodilo to će istraga pokazati, rekao je župan.

Većina pacijenata koji su pristigli u bolnice su turisti iz Slovenije, Italije i Nizozemske.

Omogući obavijesti i budi uvijek u tijeku s najnovijim vijestima Prihvaćam Ne ,hvala