
Jučer, 25. lipnja oko 18:15 sati, u mjestu Sveti Petar Čvrstec dogodila se prometna nesreća u kojoj su ozlijeđene dvije osobe nakon što je osobni automobil sletio s ceste i višestruko se prevrnuo.
Prema informacijama policije, nesreću je izazvala 19-godišnja vozačica koja je upravljala osobnim automobilom križevačkih registarskih oznaka prije stjecanja prava na upravljanje motornim vozilom. Utvrđeno je i da je bila pod utjecajem alkohola, s izmjerenih 1,18 promila.
Zbog neprilagođene brzine izgubila je nadzor nad vozilom, nakon čega je automobil sletio izvan kolnika te se višestruko prevrnuo.
U prometnoj nesreći lakše su ozlijeđene 19-godišnja vozačica i 13-godišnja putnica koja se nalazila u vozilu. Obje su prevezene na liječničku obradu, a vozačici je u Općoj bolnici Koprivnica uzeta krv i urin radi utvrđivanja točne koncentracije alkohola u organizmu.
Protiv 19-godišnjakinje bit će pokrenut prekršajni postupak zbog upravljanja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje, vožnje pod utjecajem alkohola te izazivanja prometne nesreće.








