Za posao platila 77 tisuća kuna pa dobila otkaz

0
foto: pixabay

Kriminalističkim istraživanjem utvrđena je osnovana sumnja da je 33-godišnjakinja iz Osijeka počinila kazneno djelo „Prijevara“ na štetu 50-godišnjakinje.

Protiv osumnjičene podnesena je kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Osijeku nakon čega je pred Općinskim sudom u Osijeku protiv nje podignuta optužnica.

Sredinom prošle godine 33-godišnjakinja je dovela u zabludu 50-godišnjakinju obećavši joj posao u jednom od  fitness centara u Osijeku pod uvjetom da kupi dio sportske opreme.

Oštećena 50-godišnjakinja je potom kupila dio opreme za fitness centar u koji ju je zaposlila 33-godišnjakinja, a dala joj je i svoju ušteđevinu od 77.000,00 kuna. Prevarantica je od njene ušteđevine kupila uređaj za vježbanje.

Nakon par mjeseci 33-godišnjakinja je prekinula poslovnu suradnju s oštećenom te joj na traženje nije vratila novac niti kupljeni uređaj.

Prevarantica je oštetila 50-godišnjakinju za 77.000,00 kuna.