VSŽ: Kandidati za župana, zamjenike i liste za Županijsku skupštinu

0

Na lokalnim izborima, 16. svibnja, građani će birati župane, Županijske skupštine, gradonačelnike, gradska vijeća te načelnike i općinska vijeća. Donosimo liste izbora za vukovarsko-srijemskog župana i liste stranaka i koalicija za Županijsku skupštinu. Prema broju glasova s liste sastavljat će se skupština prema mjestima. Svaka lista predlaže 47 osoba na listi, koliko će ukupno biti članova skupštine.  

Zbirna lista pravovaljanih kandidatura za izbor župana i zamjenika župana Vukovarsko-srijemske županije:

  1. Kandidat: DAVOR ĆAVAR
    Kandidat za zamjenika: ŽELJKO DŽOIĆ
    Socijaldemokratska partija Hrvatske – SDP
  2. Kandidat: JOSIP DABRO
    Kandidatkinja za zamjenicu: IVANA MUJKIĆ
    Kandidat grupe birača
  3. Kandidat: DAMIR DEKANIĆ
    Kandidat za zamjenika: FRANJO OREŠKOVIĆ
    Hrvatska demokratska zajednica – HDZ
  4. Kandidat: NIKOLA KAJKIĆ
    Kandidatkinja za zamjenicu: MIRJANA SEMENIĆ RUTKO
    Hrvatski suverenisti
    Most
    Hrvatska konzervativna stranka – HKS
    Stranka umirovljenika – SU
    Hrvatska stranka prava – HSP
  5. Kandidat: TOMISLAV PANENIĆ
    Kandidat za zamjenika: DARIO NOVAK
    Kandidat grupe birača

Zbirna lista pravovaljanih kandidatura za izbor zamjenika župana Vukovarsko-srijemske županije iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine:

  1. Kandidat: DRAGAN CRNOGORAC
    Kandidat grupe birača
  2. Kandidat: SRĐAN JEREMIĆ
    Samostalna demokratska srpska stranka – SDSS
  3. Kandidat: RADO LAZIĆ
    Kandidat grupe birača
  4. Kandidatkinja: TATJANA MIRIĆ
    Kandidatkinja grupe birača

Zbirna lista pravovaljanih kandidacijskih lista za izbor članova županijske skupštine Vukovarsko-srijemske županije:

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

Nositelj kandidacijske liste: DRAGAN CRNOGORAC

Kandidatkinje/kandidati:

1. Dragan Crnogorac; 2. Željko Lukić; 3. Stojan Poznanović 4. Zoran Kojić; 5. Srđan Tatić; 6. Milosava Latković; 7. Svetlana Janković Grbić; 8. Dragan Nedić; 9. Maja Lončarević; 10. Zoran Matić; 11. Branka Ćirić; 12. Zoran Aćimović; 13. Jelena Vorkapić; 14. Goran Đipalo; 15. Zlatiborka Marković; 16. Vukašin Vaščanin; 17. Gorana Baždar; 18. Mirko Dragun; 19. Draginja Lukić; 20. Dejan Jakšić; 21. Vojo Miljanović; 22. Olivera Košutić; 23. Nikola Lukić; 24. Dejana Bubalo; 25. Goran Miljuš; 26. Živana Miljković; 27. Đorđe Bukarica; 28. Kristina Vejić 29. Ljubica Miljanović 30. Mijodrag Zec; 31. Nemanja Đurić; Srbin 32. Jelena Prvulović; 33. Branka Popadić 34. Evica Lukić; 35. Zdravko Stanić 36. Svetislav Stanivuković;  37. Milan Raketić

DOMOVINSKI POKRET – DP
IVAN PENAVA NEZAVISNA LISTA – IP-NL
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
DEMOKRATSKI SAVEZ NACIONALNE OBNOVE – DESNO ZELENA LISTA

Nositelj kandidacijske liste: JOSIP DABRO

Kandidatkinje/kandidati:

1. Josip Dabro; 2. Ivana Mujkić; 3. Stipo Mlinarić; 4. Mario Radić; 5. Zdravko Kelić; 6. Anto Juko; 7. Davor Raić; 8. Nikolina Galović; 9. Ana Palinkaš 10. Marko Bikić 11. Goran Rubić; 12. Anica Gašparović; 13. Slavko Grgić; 14. Mario Lozančić; 15. Ivana Radoš; 16. Mario Pavlović; 17. Branko Obradović; 18. Suzana Veh; 19. Miroslava Vekić; 20. Darko Miličević; 21. Boris Španić; 22. Sara Ivanković; 23. Darija Benaković; 24. Larisa Baćani Hnatko; 25. Davor Sabadoš; 26. Ivanka Špoljarić; 27. Ivona Đurašević; 28. Irena Ćalić; 29. Miroslav Mudri 30. Lidija Rimar 31. Kristina Takač; 32. Vjekoslav Podoreški; 33. Bogdan Pjevac; 34. Jaroslav Masarini; 35. Ena Bešlić;  36. Romana Suzić Hasanović; 37. Igor Krznar.

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
DEMOKRATSKI HSS – DHSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ
HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ U STEČAJU – HSP AS
HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS

Nositelj kandidacijske liste: DAMIR DEKANIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Damir Dekanić; 2. Franjo Orešković 3. Dražen Milinković; 4. Nada Galović; 5. Antonija Boras; 6. Ivica Čutura; 7. Miroslav Janić; 8. Marko Novoselac; 9. Zvonimir Juzbašić; 10. Mirna Krajina-Andričević; 11. Marinko Lukenda; 12. Ivan Konjarević; 13. Igor Tot; 14. Josip Zetaković; 15. Boris Dragičević; 16. Zlatko Kobašević; 17. Ivan Nedoklan; 18. Željko Žaper; 19. Ivan Žeko; 20. Mihajlo Tomašković; 21. Željko Cirba; 22. Božo Galić; 23. Branko Stojčić; 24. Petra Draganić Matić 25. Drago Klarić; 26. Boris Nikolić; 27. Juraj Mihajlović; 28. Davor Adžić; 29. Dalibor Aman; 30. Željka Kolak; 31. Marjana Kovačić; 32. Ljubica Čolakovac; 33. Krasnodar Sabljić; 34. Natalija Lešić; 35. Nikolina Beljo; 36. Anita Ljubić; 37. Josip Mareljić.

HRVATSKI SUVERENISTI MOST
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS STRANKA
UMIROVLJENIKA – SU
HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP

Nositelj kandidacijske liste: NIKOLA KAJKIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Nikola Kajkić; Hrvat; 2. Mirjana Semenić Rutko; 3. Kristina Bakula; 4. Jurica Cvitković; 5. Ljiljana Kolarec; 6. Dario Landekić; 7. Antonio Galović; 8. Tvrtko Dujić;  9. Nikolina Šibalić; 10. Marko Budeš; 11. Damir Besednik; 12. Marija Dobošević; 13. Ljiljana Balaš; 14. Robert Babić; 15. Berislav Agić; 16. Željka Miličević; 17. Valentina Mandić; 18. Filip Damjanović; 19. Leonarda Kajkić; 20. Vanja Vidaković; 21. Mirela Janković; 22. Antun Maršalko; 23. Zlatko Novoselac; 24. Željko Ivančić 25. Marijan Burger; 26. Ivan Marić; 27. Nikola Gugleta; 28. Pero Tenđera; 29. Stjepan Matanović 30. Marina Debeljuh; 31. Damir Nimčević; 32. Tanja Ciprić 33. Ana Prce; 34. Danijela Tulumović; 35. Ivana Validžić; 36. Stephanie Kate Lukač; 37. Tamara Kalistović.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

Nositelj kandidacijske liste: TOMISLAV PANENIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Tomislav Panenić; 2. Dario Novak; 3. Tihomir Posavčić; 4. Zvonko Jelić; 5. Tatjana Mirić; 6. Vlado Iljkić 7. Slobodan Obradović 8. Katarina Popović; 9. Ivan Misir; 10. Marijeta Jurković; 11. Angelina Pažin; 12. Željko Pravdić; 13. Josip Kovač; 14. Valentino Perković; 15. Vladimir Jović; 16. Zdravko Zvonarić 17. Anto Vidović; 18. Matej Jerković; 19. Tea Perković; 20. Darko Krajinović; 21. Željka Šnur; 22. Marija Nuić; 23. Dejan Ljikar; 24. Jelena Jović; 25. Goran Naletina 26. Danijel Vencler; 27. Natalija Pavkić; 28. Tena Jovanovac; 29. Zvonimir Štimac; 30. Dorotea Marković; 31. Tomislav Pripužić; 32. Katarina Posavčić; 33. Stjepan Božić; 34. Andrijana Balen; 35. Katarina Tomašević 36. Lorana Panenić; 37. Damir Tkalec.

SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS

Nositeljica kandidacijske liste: DRAGANA JECKOV

Kandidatkinje/kandidati:

1. Dragana Jeckov 2. Srđan Jeremić 3. Srđan Kolar; 4. Svetislav Mikerević; 5. Vinko Lazić; 6. Aleksandar Vukov 7. Radmila Latas; 8. Branislav Danilovac; 9. Srđan Sekulić; 10. Aleksandar Pribičević; 11. Slavko Kosanović; 12. Milan Mijakovac; 13. Đorđe Macut; 14. Mirela Knežević; 15. Biljana Pejić; 16. Snežana Babović; 17. Srđana Španović; 18. Petko Tomić; 19. Lazo Đokić; 20. Vladimir Živković; 21. Danijela Adžić; 22. Marina Latinović; 23. Desa Jankov; 24. Marina Stojnović; 25. Milica Šarčević; 26. Ljubica Bauković; 27. Maja Kojčinović; 28. Nikola Ostojić; 29. Sonja Narančić; 30. Branko Kostić; 31. Zorica Kovačević; 32. Siniša Šuša; 33. Nevena Korolija; 34. Mara Šalajić; 35. Bosiljka Petrović; 36. Igor Mijatović; 37. Slobodanka Andrić.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP

Nositelj kandidacijske liste: DAVOR BENIĆ

Kandidatkinje/kandidati:

1. Davor Benić; 2. Davor Ćavar; 3. Željko Džoić; 4. Milena Kašovski; 5. Igor Kozarević; 6. Dalibor Barić; 7. Slobodan Kojić; 8. Marija Bekavac; 9. Djuro Škrget; 10. Kruno Raguž; 11. Marijan Blažević; 12. Sofija Despotović; 13. Željka Meštrović; 14. Kruno Pavlović; 15. Tatjana Tušek; 16. Franjka Klemen; 17. Nataša Čopčić; 18. Stjepan Majpruz; 19. Vida Šimunović; 20. Asim Bektić; 21. Jadranka Kovačević-Horvat; 22. Zvonko Kalanj; 23. Đorđa Ilić; 24. Vesna Šečić; 25. Ivo Tadić; 26. Dragana Shoukry; 27. Drago Majstorović; 28. Nevenka Grahovac; 29. Zlatko Grgić; 30. Danijel Pobi; 31. Manda Kopić; 32. Petra Kolak; 33. Anica Birač; 34. Marko Lovrić; 35. Marija Polimac; 36. Josip Paulić; Hrvat; M 37. Mario Milinković;