Uhićeni Darinko Dumbović, bivši gradonačelnik Petrinje i njegov sin zbog iskorištavanje tragedije potresa u svoju korist

foto: MB Press/ilustracija

U Petrinji je u tijeku velika akcija policije i USKOK-a. Pretresi se provode na više lokacija, a uhićeni su bivši gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović i njegov sin.

”Uhićenja i provođenje hitnih dokaznih radnji rezultat su kriminalističkog istraživanja koje se provodi u suradnji s PNUSKOK-om i PU sisačko-moslavačkom.

Navedene radnje provode se na području više županija i odnose se na više osoba za koje se osnovano sumnja da su počinile kaznena djela protiv službene dužnosti.

USKOK će nakon ispitivanja osumnjičenika donijeti odluku o daljnjem postupanju u predmetnom slučaju o čemu će pravodobno obavijestiti javnos”, priopćio je USKOK.

”Realizacija ovog kriminalističkog istraživanja započela je u jutarnjim satima na području Policijske uprave sisačko-moslavačke, Policijske uprave zagrebačke i PU istarske te će se tijekom dana provoditi dokazne radnje.

Osumnjičeni će tijekom današnjeg dana biti predani pritvorskom nadzorniku, a kaznena prijava će biti podnesena Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta”, priopćio je MUP.

Dumbović se našao na meti policije nakon što je otkriveno da će i tvrtka njegova sina graditi zamjenske zidane kuće na Banovini nakon razornog potresa krajem 2020. Priču o pogodovanju tvrtkama u vlasništvu njegovih sinova otkrila je emisija Provjereno. Sin i snaha gradonačelnika zarađuju direktno od gradskih tvrtki u gradu u kojem je tata – prvi čovjek. Nakon potresa, rekao je izvor za Provjereno, angažman se povećao. ”Sve! I zaštitnu opremu, i maske, i usluge prijevoza, usluge rada strojeva, razne adaptacije. Ama baš sve. I to se ne pita koliko košta, znači koliko ti treba para, donesi”, rekao je izvor u veljači prošle godine