Nova regulacija prometa u Osijeku: Od danas zatvoreno raskrižje Gundulićeve i Radićeve

0
foto: Google maps

U sklopu radova na “Projektu Osijek 4” od danas u 9 sati se za sav promet zatvara raskrižje Gundulićeve i Radićeve ulice u Osijeku. Planirani završetak radova je 20. kolovoza, izvijestio je Vodovod Osijek.

“Intenzivni investicijski radovi u okviru “Projekta Osijek 4″ odvijaju se prema planu, završena je rekonstrukcija podzemnih instalacija na križanju Gundulićeve i Županijske ulice, te je to križanje, kao što su prethodno i najavili, pušteno u promet u srijedu (31. srpnja). Radovi su se nastavili u Gundulićevoj ulici, u dijelu od tog raskrižja do Zrinjevca. No radovi se u Gundulićevoj odvijaju i dijelu od Stepinčeve do Radićeve, a iz Vodovoda izvještavaju kako će ti radovi biti završeni do utorka, ta će cesta funkcionirati kao slijepi krak do križanja s Radićevom ulicom.”, priopćili su iz Vodovoda.

U utorak, 6. kolovoza, sukladno s odobrenim Elaboratom privremene regulacije prometa, sljedeću fazu radova izvodit ćemo na križanju ulica I. Gundulića i S. Radića. Ova faza radova predviđa potpuno zatvaranje za promet (osim hitnih i komunalnih službi) križanja Ulice I. Gundulića i S. Radića. Križanje će biti zatvoreno u utorak u 9 sati. Završetak radova i otvaranje križanja predviđeno je 20. kolovoza”, najavljuju iz Vodovoda.

Predviđeni su stoga i obilazni pravci, u smjeru istok-zapad to je I. Gundulića – K. A. Stepinca – Vukovarska – Ul. H. Republike – Prolaz A. Slavičeka – I. Gundulića; ili I. Gundulića – K. A. Stepinca–Reisnerova – Zrinjevac – I. Gundulića. U smjeru zapad-istok to je pravac Gundulićeva/Zrinjevac/ Reisnerova/Stepinčeva i natrag u Gundulićevu.

Uobičajeno iz Vodovoda zahvaljuju vozačima na strpljenju, ali i pozivaju na dodatni oprez i poštovanje znakova privremene regulacije.