Hrvatska u drami remizirala sa Švicarskom i izborila drugi krug

Hrvatske rukometašice odigrale su 26:26 (14:12) sa Švicarskom u trećem kolu skupine A Europskog prvenstva, izborivši prolaz u drugu fazu natjecanja.

Hrvatska je do sada upisala poraz od Norveške i pobjedu protiv Mađarske. Za prolazak u drugi krug trebao nam je bod ili pobjeda protiv Švicarske. Ne pobijedi li Mađarska Norvešku u dvoboju koji je na rasporedu od 20.30 sati, Hrvatska će u drugi krug prenijeti dva boda.

Bila je to napeta i izjednačena utakmica u kojoj je Hrvatska vodila s dva do četiri gola prednosti veći dio drugog poluvremena, ali nakon izjednačenja na 23:23 u 54. minuti uslijedila je prava drama. Dvije minute prije kraja Švicarska je povela 24:26, no u samoj završnici Hrvatice su uspjele izboriti remi i prolaz.

Početak je bio izjednačen, Hrvatska je povela 1:0 golom Prkačin, Švicarska je izjednačila i povela s 1:2 i 2:3, no u petoj minuti Japundža s krila izjednačava na 3:3.