
Hrvatska tenisačica Donna Vekić osvojila je WTA turnir u Londonu nakon velike pobjede u finalu protiv britanske tenisačice Emme Raducanu. Vekić je slavila s 2:0 u setovima te stigla do nove velike titule u karijeri.
Prvi set hrvatska tenisačica odigrala je gotovo savršeno. Potpuno je nadigrala suparnicu i bez izgubljenog gema osvojila set rezultatom 6:0. Raducanu u tom dijelu susreta nije uspjela pronaći ritam, dok je Vekić dominirala od početka do kraja seta.
U drugom setu uslijedio je veliki preokret u igri britanske tenisačice. Raducanu je brzo napravila brejk i povela s velikih 5:2 u gemovima, čime se činilo da će susret otići u odlučujući treći set. Ipak, Vekić se nije predavala te je još jednom pokazala karakter i borbenost.
Hrvatska tenisačica uspjela je nadoknaditi zaostatak, izjednačiti rezultat, a zatim i povesti sa 6:5. Imala je tri meč-lopte, no Raducanu ih je uspjela spasiti pa je odluka pala u tie-breaku. I tamo se nastavila velika drama, uz izmjene vodstva i nove preokrete.
Vekić je izborila i četvrtu meč-loptu, prvu na svoj servis, ali ju nije odmah iskoristila. Ipak, ostala je mirna u završnici, osvojila ključne poene i stigla do velike pobjede te naslova na turniru u Queensu.
Do ovog uspjeha Vekić je stigla na poseban način. U kvalifikacijama je izgubila u drugom kolu od Anne Blinkove, no nakon otkazivanja Marte Kostyuk ušla je u glavni ždrijeb kao lucky loser. Nakon toga je redom pobjeđivala Miku Stojsavljevic, Marie Bouzkovu, Karolinu Pliškovu i Katie Boulter, čime je izborila finale protiv Raducanu.
Osvajanje turnira donijelo joj je i veliki skok na WTA ljestvici. U London je stigla kao 76. tenisačica svijeta, a od ponedjeljka će biti 32. igračica svijeta te ponovno najbolje plasirana hrvatska tenisačica.
Vekić je prije ovog turnira imala četiri WTA titule i deset izgubljenih finala, a pobjedom u Londonu dodala je još jedan vrijedan naslov svojoj karijeri.





