
U derbi utakmici šestoga kola SuperSport HNL-a postignuto je čak sedam pogodaka, a nogometaši Dinama su na maksimirskom stadionu svladali Osijek s 5-2 (1-1).
Dinamo je poveo vrlo rano, već u trećoj minuti je zabio Mislav Oršić. Osijek je preko Diona Drena Belje izjednačio u 28. minuti. U nastavku susreta prvo je Dinamo pobjegao na 3-1 golovima Brune Petkovića i Dine Perića, dok je Osijek smanjio na 2-3 golom Laszla Kleinheislera u 74. minuti. U finišu utakmice još je jednom strijelac bio Perić, a sve je zaključeno autogolom Jurčevića za 5-2.
Dinamo je ovom, petom ligaškom pobjedom u sezoni, učvrstio prvo mjesto, dok je Osijek ostao nisko, na osmom mjestu ljestvice.
Ljestvica:
1. Dinamo 6 5 1 0 22-8 16
2. Slaven Belupo 6 3 2 1 5-6 11
3. Šibenik 6 1 4 1 4-4 7
4. Hajduk 3 2 0 1 5-4 6
5. Lokomotiva 5 2 0 3 10-10 6
6. Varaždin 6 1 3 2 7-9 6
7. Gorica 5 1 2 2 6-7 5
8. Osijek 6 1 2 3 7-11 5
9. Rijeka 4 1 1 2 3-5 4
10. Istra 1961 5 1 1 3 3-8 4



