
Policijski službenici Policijske uprave virovitičko-podravske zabilježili su teško kršenje prometnih propisa u Suhopolju, gdje je 24-godišnji vozač teretnog vozila kroz naselje vozio brzinom znatno većom od dopuštene.
Prema izvješću policije, prekršaj je utvrđen jučer, 12. lipnja, oko 16:30 sati u mjestu Suhopolje. Vozač teretnog vozila kategorije N1, virovitičkih registarskih oznaka, kretao se brzinom od 126 kilometara na sat, iako je na tom dijelu ceste ograničenje brzine 50 kilometara na sat.
Prekršaj je utvrđen policijskim presretačem, a vozaču je izdan prekršajni nalog. Izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 1.320 eura te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Također, po pravomoćnosti prekršajnog naloga vozaču će biti dodijeljeno i šest negativnih prekršajnih bodova.
Iz PU virovitičko-podravske ponovno upozoravaju kako svako prekoračenje dopuštene brzine predstavlja ozbiljnu opasnost, osobito u naseljima gdje su posebno ugroženi pješaci, biciklisti i drugi sudionici u prometu.
– Vozači, svako prekoračenje dopuštene brzine predstavlja opasnost, osobito u naselju gdje su ugroženi pješaci i drugi sudionici u prometu. Brzina je i dalje jedan od „četiri glavne ubojice“ u prometu. U cilju sigurnijeg sudjelovanja svih sudionika, ponovno pozivamo vozače na dosljedno poštivanje prometnih propisa. Policijski službenici će i u narednom razdoblju nastaviti s provođenjem pojačanog nadzora brzine kretanja vozila – ističu iz PU virovitičko-podravske.
Policija najavljuje nastavak pojačanih aktivnosti nadzora brzine i drugih prekršaja koji izravno utječu na sigurnost prometa.








