Rezultati DIP-a za župana i gradonačelnike u Osječko-baranjskoj županiji

0

OSJEČKO-BARANJSKA ŽUPANIJA

OBRAĐENO442/442

Kandidat: IVAN ANUŠIĆ67.442 glasa / 61,83%
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ
Nezavisna lista Ante Đapića – NL ANTE ĐAPIĆA
Aktivni nezavisni umirovljenici – ANU
Hrvatska stranka umirovljenika – HSU
Hrvatska stranka prava – HSP
Demokratski HSS – DHSS
Blok umirovljenici zajedno – BUZ
Hrvatska socijalno – Liberalna stranka – HSLS

Kandidatkinja: VESNA VUČEMILOVIĆ20.394 glasa / 18,69%
Domovinski pokret – DP
Stranka umirovljenika – SU

Kandidat: IVICA MANDIĆ13.635 glasova / 12,50%
Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati – HNS
Hrvatska seljačka stranka – HSS
Narodna stranka – Reformisti – Reformisti

GRADOVI

GRAD OSIJEK

OBRAĐENO – 117/117

Kandidat: IVAN RADIĆ – 13.655 glasova / 38,69%
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ
Nezavisna lista Ante Đapića – NL ANTE ĐAPIĆA
Aktivni nezavisni umirovljenici – ANU
Hrvatska stranka umirovljenika – HSU
Blok umirovljenici zajedno – BUZ
Hrvatska socijalno – liberalna stranka – HSLS
Demokratski HSS – DHSS

Kandidat: BERISLAV MLINAREVIĆ – 6.930 glasova / 19,63%
Domovinski pokret – DP
Most

Kandidat: GORAN KUŠEC – 6.359 glasova / 18,01%
Socijaldemokratska partija Hrvatske – SDP

Kandidat: VLADIMIR ŠIŠLJAGIĆ – 2.884 glasa / 8,17%
Snaga Slavonije i Baranje – Snaga SiB

Kandidat: VLADIMIR HAM – 1.976 glasova / 5,59%
Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati – HNS
Hrvatska seljačka stranka – HSS
Narodna stranka – reformisti – reformisti

Kandidatkinja: KATARINA KRUHONJA – 1.476 glasova / 4,18%
MOŽEMO! – politička platforma

Kandidat: MIROSLAV VANEK –1.085 glasova / 3,07%
Kandidat grupe birača

GRAD BELI MANASTIR

OBRAĐENO12/12

Kandidat: TOMISLAV ROB 1.818 glasova
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ
Hrvatska stranka umirovljenika – HSU

Kandidat: MARKO BOGATIĆ871 glas
Socijaldemokratska partija Hrvatske – SDP

GRAD BELIŠĆE

OBRAĐENO15/15

Kandidat: DINKO BURIĆ2.960 glasova
Kandidat grupe birača

Kandidat: MIHAEL SUČIĆ643 glasa
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ

GRAD DONJI MIHOLJAC

OBRAĐENO14/14

Kandidat: GORAN ALADIĆ1.304 glasa / 42,64%
Kandidat grupe birača

Kandidat: DRAŽEN TRCOVIĆ1.024 glasa / 33,48%
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ

Kandidat: IGOR ČUPIĆ229 glasova / 7,48%
Socijaldemokratska partija Hrvatske – SDP
Hrvatska seljačka stranka – HSS
Hrvatska stranka umirovljenika – HSU

Kandidat: IGOR GAVRANOVIĆ225 glasova / 7,35%
Kandidat grupe birača

Kandidat: MIHAEL JURANEK155 glasova / 5,06%
Domovinski pokret – DP
Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati – HNS
Snaga Slavonije i Baranje – Snaga SiB

Kandidat: IGOR KIŠ73 glasa / 2,38%
Kandidat grupe birača

GRAD ĐAKOVO

OBRAĐENO36/36

Kandidat: MARIN MANDARIĆ3.895 glasova / 39,95%
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ

Kandidatkinja: MIRJANA ADRIĆ2.337 glasova / 23,97%
Kandidatkinja grupe birača

Kandidat: DANKO KOČIŠ1.030 glasova / 10,56%
Socijaldemokratska partija Hrvatske – SDP

Kandidatkinja: IRENA GLUHAK FOREMPOHER1.005 glasova / 10,30%
Most

Kandidatkinja: TIHOMIR MIHALJ – 689 glasova / 7,06%
Kandidatkinja grupe birača

Kandidat: MARKO BERBEROVIĆ514 glasova / 5,27%
Mladi za Đakovo

GRAD NAŠICE

OBRAĐENO27/27

Kandidat: KREŠIMIR KAŠUBA3.131 glas / 51,08%
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ

Kandidat: SAMIR HAJ BARAKAT2.204 glasa / 35,96%
Socijaldemokratska partija Hrvatske – SDP
Hrvatska narodna stranka – liberalni demokrati – HNS
Hrvatska seljačka stranka – HSS

Kandidatkinja: SILVA MIŠKULIN698 glasova / 11,38%
Domovinski pokret – DP

GRAD VALPOVO

OBRAĐENO 17/17

Kandidat: MATKO ŠUTALO 2.898 glasova / 60,78%
Kandidat grupe birača

Kandidat: TOMISLAV ČAMAGAJEVAC 1.598 glasova / 33,51%
Hrvatska demokratska zajednica – HDZ

Kandidat: MARKO TOMOKOVIĆ166 glasova / 3,48%
Kandidat grupe birača